Kurumsal

_

Dünyada ve ülkemizde gerçekleşen trafik kazaları incelendiğinde %88 gibi çarpıcı bir oranla kazaların sürücü hatalarından kaynaklandığı gözlemlenmektedir. Trafik, her yıl 10 bine yakın insanın hayatını kaybettiği ve 300 bine yakın insanın maddi veya manevi zarar gördüğü bir ortamdır. HİKMETPINAR Sürücü ve Şoför Eğitim Kurumları olarak tüm kursiyerlerimizi, bu bilinci merkeze alarak eğitmek temel hedefimizdir. Kendi yaşamlarını koruyan ve toplumdaki diğer bireylerin de güvenliğini ön planda tutan sürücülerin ve şoförlerin yetişmesi çağdaş dünyada önemli gerekliliklerin başında gelmektedir.

HİKMETPINAR Sürücü Ve Şoför Eğitim Kurumları, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olup yirmi yılı aşkın zamandır Manisa’da faaliyetlerini sürdürmektedir. Kurumumuz yalnızca bir sürücü kursu değil, bu alandaki tüm ihtiyaçları karşılayan, bölgesinde önemli bir merkezdir. Hizmetlerimiz hem motorlu taşıt sürücü kursu adaylarına ve sürücü belgesi sahibi sürücülere hem de karayolu taşımacılık sektörü yöneticilerine / yönetici adaylarına ve profesyonel motorlu taşıt sürücülerine yöneliktir. Bireysel başvuruda bulunan sürücü ve sürücü adaylarımızın dışında kurumsal müşterilerimizin ihtiyacına uygun çözümler de üretiyoruz. Eğitim programlarımızı kurumsal müşterilerimizin beklentilerini karşılayacak planlamalarla kurguluyoruz. Bunu gerçekleştirirken hizmet kalitesi standardizasyonunu kaybetmemek adına tek merkez üzerinden tüm bilgi, birikim ve deneyimimizi aktarıyoruz. Kurumumuz,

 • Sürücü Kursu,
 • SRC Belgesi ,
 • SRC-5 (ADR) Tehlikeli Madde Taşımacılığı,
 • Psikoteknik Belgesi,
 • ODY Belgesi ve
 • ÜDY Belgesi’nin

tamamını bir arada sunabilen Manisa’daki tek kuruluştur.

20 yıllık deneyimimiz ile ilk günkü kararlılığımızla ve yüksek memnuniyet prensibimizden ödün vermeden bireysel ve kurumsal müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz. Kursiyerlerimizin gösterdiği başarıların sürekliliği ve oluşan kurumsal güven sayesinde HİKMETPINAR eğitim kurumları bölgesel çapta tercih edilen bir eğitim kurumuna dönüşmüştür.

Motorlu taşıt sürücülüğü ve kullanımıyla ilgili eğitim, belge ve sertifikalandırma faaliyetlerini Manisa içerisinde tek merkezde çözme olanağı ile bölgenin bu alandaki ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyoruz.

 

Değerlerimiz;

 • Dürüst ve nitelikli eğitim vermek,
 • Deneyim kazandırmak,
 • Teori ve pratik dengesini sağlamak,
 • Trafikte bilinçli ve sorumluluk sahibi etkin sürücüler yetiştirmek,
 • Teknolojik gelişme ve yenilikleri takip ederek, bölge ve ülkemizde sektörün öncülerinden olmaktır.

*HİKMETPINAR Sürücü Ve Şoför Eğitim Kurumları, Öz Korkmaz Özel Eğitim Özel Öğretim Kurumları Taşımacılık Ve Turizm Ticaret Limited Şirketi markasıdır.